Rotary Opera Timişoara – 10 ani de activitate

Clubul nostru, Rotary Opera Timișoara, și-a propus să sprijine si să stimuleze excelența, tocmai din acest motiv de 10 ani suntem alături de dumneavoastră și tot de 10 ani slujim comunitatea prin educație, cultură și artă, atât prin spectacole muzicale și teatrale deosebite, cât și prin concerte susținute de orchestre faimoase dirijate de maeștrii de talie internațională.

Filozoful Constantin Noica spunea că ,,este nevoie de 10 oameni ca să restructurezi întreaga cultură a unui popor”, ei bine, mișcarea rotaryana ,,restructurează” lumea prin insăși deviza sa: ,,a servi mai presus de sine” – SERVICE ABOVE SELF.

Despre această ,,servire” și ,,slujire” a comunității prin cultura excelenței educaționale vă vorbim în video-ul de mai jos.

Celebrăm 10 ani de existență a Clubului Rotary Opera Timișoara, însă roata continuă să se învârtă pentru a servi încă foarte mulți ani de acum înainte comunitatea în care trăim!